Z nemoci zpátky ke zdraví

Každý člověk, který ke mně přichází do ordinace a ke konzultaci, chce být ZDRAVÝ.  Co to znamená být zdravý? Všechno v těle funguje, jak má, nic nebolí, nic mě neomezuje. Emoce, které zažívám jsou příjemné, jde o pocity štěstí a naplnění, lásky a přijetí. Myšlenky jsou konstruktivní, podpůrné a dodávají jistotu a sílu a díky tomu mě vedou k úspěchu. Všechno je zkrátka v jednotě a dává mi to smysl.

A když pak přijde NEMOC, zastaví nás, ochromí, znejistí, znepříjemní náš život. Nemocný pak hledá někoho, kdo mu od nemoci pomůže, zbavit se jí, aby už nebyla a on mohl zase fungovat jako dřív.

A často se i stane, že odborník od nemoci pomůže a člověk opět funguje jak dřív. A pak se taky často stane, že přijde s tím stejným problémem po čase znovu. A i potom, i když už je terapie svízelnější a zdlouhavější, může odejít bez nemoci a fungovat zase jako dřív. Dokud nepřijde opět a terapie už moc nezabírá a navíc se musí řešit i jiné nové potíže. Výsledkem takového konání je nakonec trvající chronická nemoc, nevyléčitelná nemoc, neuzdravení.

Proč?

Protože jde o nepochopení nemoci. NEMOC JE TOTIŽ VŽDY JEN INFORMACE, ŽE NĚKDE SCHÁZÍME ZE SPRÁVNÉ CESTY, ŽE NEJSME V SOULADU SAMI SE SEBOU, ŽE JDEME PROTI SOBĚ, ŽE JDEME PŘES SEBE.

Je to jako balvan na cestě, který nám znemožňuje jít dál, protože to není ta naše CESTA ZDRAVÍ, SOULADU. A my přesto najdeme způsob, jak ji obejít a jít umanutě dál. K dalšímu balvanu, který je většinou ještě větší a je těžší jej zdolat. A zdoláváme další a další tak dlouho, až už zdolat nejde. A teprve potom se otočíme a uvidíme, že kdesi v dáli jsme sešli z naší cesty. Že zpočátku na naší odbočce byly jen nepatrné malé balvánky, které jsme jen překročili a ani jsme si nevšimli  jejich varování.

NEMOC A ZDRAVÍ jsou 2 protipóly. Zdraví znamená 100% fungování, aktivní vědomé žití, kdy má daný člověk moc, je tvůrce svého života.

Postupně, jak na škále přechází do nemoci, svou moc ztrácí a předává ji druhým a stává se víc a víc pasivním a stagnujícím. A v nemoci pak člověk zůstává i z jiného důvodu. Často mu totiž nemoc přináší i benefity. Jaké? Pozornost, péči, ohledy, nenesení zodpovědnosti za rozhodování, kdo nic nedělá, nic nezkazí, neselže…a já přece díky nemoci objektivně nemůžu…

Jak to tedy udělat? Jak  se vrátit z nemoci zpátky ke zdraví?

1. Nejde o to, zbavit se nemoci, ale díky ní rozšifrovat informaci, kterou nám dává.  Co je to, co dělám, držím, ustávám,  poslouchám, s čím vnitřně nesouhlasím, co nechci, proti čemu se tam uvnitř celá bouřím, ale stejně to pořád dělám? A pak jde o to, změnit směr. Netlačit sebe někam, kde vlastně nemám být, kde dělám jen věci typu „měl bych“ a „musím“ a podívat se druhým směrem, co „bych mohl“, “ co chci, po čem toužím celou svojí bytostí. Tím  veškerou pozornost zacílím na na svoje ZDRAVÍ.  A aktivně pak žiji své zdraví..

Co to znamená AKTIVNĚ ŽÍT ZDRAVÍ?

* Pečovat o své tělo zvenku i zevnitř, stravovat se rozumně, mít dostatek přirozeného pohybu.

* Udržovat si kolem sebe příjemné, čisté prostředí, kde je jasný řád.

* Trávit čas s lidmi, kteří jsou podpůrní, motivující, se kterými je dobře.

* Dělat to, co mě naplňuje a přináší radost.

* Odstraňovat ze svého života to, co ho nepodporuje.

Zkrátka dělat vše, co je se mnou v souladu. JINAK NEŽ DOPOSUD.

2. Nejde o to popřít nemoc a dělat, že není, že se mě to netýká a přesvědčovat se, že jsem zdravá. Protože já v tento moment nejsem zdravá. Tak to je. Barvit si něco na růžovo mi nepomůže. A potřebuji momentálně i na přechodnou dobu pomoc zvenčí. Protože za tu dobu žití v nezdraví se ukotvily změny, návyky, postoje, bloky, se kterými je třeba pracovat. Dostat se nejdřív na nějakou neutrální pozici, od které se už budu moct lépe odrazit a pracovat si s ní i sama. Zkrátka svoji nemoc PŘIJMOUT a začít s ní pracovat.

Co to znamená PŘIJMOUT NEMOC A ZAČÍT S NÍ PRACOVAT?

* Přijmout fakta.

* Zjistit, co ještě můžu změnit a na to se zaměřit. Krok po kroku.

* A co už bohužel změnit nemůžu, přinejmenším udržet. 

*Nechat si pomoct zvenčí a na této transformační cestě se nechat podpořit.

Lékař mě může podpořit medikamenty, pomůckami, rehabilitací přes tělo. Mentor  zase pomůže najít bloky, nefunkční myšlenkové konstrukce a strategie jednání.  S průvodcem se můžete ze stavu BEZMOCNÉ NEMOCI dostat do stavu AKTIVNÍHO ZDRAVÍ. Otevírá vám dveře a poskytuje podporu v tomto procesu.

Pokud tedy zůstáváš dlouhodobě v nějaké situaci, která není zdravá, fungující a podpůrná a nevíš si s ní rady, napiš mi.

Provázím všechny, kteří se zasekli na své životné cestě a ztratili drive a odvahu. S hravostí a lehkostí během konzultací obnovíš svoji sebejistotu a s větší rozhodností a důvěrou v sebe se vrhneš do akcí, které Tě dovedou zpátky k sobě. Protože jsem kromě mentorky i rehabilitační lékařka, vše ukotvíme nejen přes duši, ale i přes tělo. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější články
  • Potkáme se na FB
  • Kategorie
    • Žádné rubriky
  • PDF ZDARMA

    Zjisti, jaké nejčastější chyby děláš, které můžou vést k tomu, že si zničíš vztah.