Nejčastější chyby, které ti ničí vztah

Každý z nás chce zažívat spokojený a naplněný partnerský vztah a je jasné, že proto děláme maximum, to nejlepší, co umíme a co si myslíme, že je nejlepší. A někdy se to i přes toto naše velké úsilí nějak nedaří…

A tady je právě prostor na to, podívat se proč. Podívat se, kde děláme možnou chybu. A to chce často naši odvahu, protože všichni máme ego, které nás někdy nepustí, aby jsme uznali, že i my můžeme chybovat. Naopak o to víc se snažíme všem a hlavně sami sobě dokázat, že máme pravdu a že děláme vše dobře. Je jednodušší vidět toho „viníka“ v někom jiném (třeba partnerovi) nebo v něčem (třeba v nepřejících okolnostech).

Ale: CHYBY DĚLÁME VŠICHNI…tak to je, bylo a bude. A kdo říká, že je nedělá, je dělá nejvíc, protože tou největší chybou, kterou si děláme, je to, že si je nechceme přiznat. A přitom, uvědomění si a přiznání chyb, je jednak úlevné ale zároveň motivační a nakopávací. Když totiž vím, kde to dře, kde chybuju, kde něco chybí, tak to přesně v tom bodu můžu změnit, napravit, dodat, aby to už nedřelo a jelo jako po másle.

NAJDI ZDROJ PROBLÉMU A NAJDEŠ I TO SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ!

Naopak to nefunguje…když řešíš jen důsledky a symptomy, nikdy „ránu“ nevyléčíš. Je to jenom povrchová náplast, pod kterou to hnije, jen ty to nevidíš. Nebo nechceš vidět?

PŘEMÝŠLÍŠ, PROČ TO NEFUNGUJE? Proč to někde drhne? Kde děláš třeba možnou chybu? Sepsala jsem pro tebe 10 nejčastějších chyb, kterými si můžeš ničit vztah. Můžeš do nich nahlédnout.

Když se nad tím obecně zamyslíme, tak jsou to 3 oblasti, kde vzniká problém:

1.Dávám víc pozornosti partnerovi, dětem. To, co chce ten druhý je důležitější.

Na hlavách pak máme takové malé anténky, které zachycují všechny, i ty nevyřčené potřeby, emoce, myšlenky, názory, které partner/ka vysílá. Proč? Aby jsem přesně věděli, co chce, co máme zařídit, na co máme být připravení, co nemáme pokazit, co nemáme opomenout. Protože když bude spokojený/á on/ona, tak je to známka toho, že jsem dobrý člověk, dobrý partner, že mám hodnotu a své místo na světě. A že mě bude ten druhý pořád chtít.

Můžu být ráda, že ho mám a že je takový jaký je. Není to sice ideální, ale kdo je dokonalý, že? Nechci být rozhodně sama. Postará se o mě. Myslí to se mnou nakonec dobře.“

2.Snažím se změnit toho druhého k obrazu svému. To, co chci já je důležitější.

Víme, co je pro partnera/partnerku to nejlepší, aniž se jich na to zeptáme. A když už se zeptáme, tak to „jejich“ znegujeme, znehodnotíme a smeteme ze stolu jako něco pomýleného a s o to větší vervou je začneme přesvědčovat o tom „svém.“ Rozhodujeme za ně. Poučujeme. Přeučujeme. Vychováváme. Vyčítáme. Vytváříme v nich pocity viny. Manipulujeme tak aby jsme získali to, co chceme my, co nám zapadá do našeho konceptu vztahu a vidění světa.

Vždyť já to s ním myslím dobře. Někdo se o něj musí postarat. Někdo ho musí nasměrovat, aby nesešel z té správné cesty. Od toho jsem tu já. No kdoví jak by to dopadlo, kdyby mě neměl!“

3.Naplňuji společenská a kulturní očekávání. To, co si o nás myslí „cizí“ lidé je důležitější.

A tím „cizí“ myslím i třeba rodinné příslušníky, kamarády a kolegy. Protože oni nás sice do určité míry znají, ale do našeho partnerského vztahu nepatří, neznají často na čem je založený, na jakých základech a hodnotách, jaké strategie chování a jednání používá a podle jakých pravidel funguje, ale vždy mají zaručené rady a neochvějný názor, jak by to mělo být. A my pak pro toto vnější přijetí zahodíme a pošlapeme to vnitřní, ten náš vztah, toho našeho partnera/partnerku dáme všanc a uděláme od nich a od toho námi dvěma nastaveného základu velký okatý distanc.

To já ne, to on! Kdyby bylo na mně, tak je to úplně jinak. Máte pravdu, není to dobré! Je fakt hroznej!“

Z praxe a ze setkání s ženami na konzultací mi vypadly konkrétní chyby, které často my ženy děláme a vůbec nám ani nedojde, že jimi místo podpory vztahu, vztah pomaloučku ničíme. Stáhni si je zdarma tady: 10 nejčastějších chyb, kterými si ničíme naše vztahy.

Sama si je můžeš nastudovat, uvědomit si, která se tě týká a začít dělat věci třeba trošku jinak. Protože chybami se člověk učí, ne ničí!

Provázím všechny, kteří se zasekli na své životné cestě a ztratili drive a odvahu. S hravostí a lehkostí během konzultací obnovíš svoji sebejistotu a s větší rozhodností a důvěrou v sebe se vrhneš do akcí, které Tě dovedou zpátky k sobě. Protože jsem kromě mentorky i rehabilitační lékařka, vše ukotvíme nejen přes duši, ale i přes tělo. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější články
  • Potkáme se na FB
  • Kategorie
    • Žádné rubriky
  • PDF ZDARMA

    Zjisti, jaké nejčastější chyby děláš, které můžou vést k tomu, že si zničíš vztah.